Nietrzeźwy demolował samochody

W minioną niedzielę nad ranem policjanci prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali informację od mieszkańców Szczawna-Zdroju o mężczyźnie, który demoluje zaparkowane na jednej z ulic samochody. Po przyjeździe na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze natrafili na sprawcę szarpiącego się z jednym z pokrzywdzonych. Agresywny 25-latek został zatrzymany i kolejne godziny spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy. Okazało się, że odpowiedzialny za uszkodzenie dwóch pojazdów 25-letni mężczyzna był kompletnie pijany.

Z relacji zgłaszających wynikało, iż 16 października po godzinie 7:00 zauważyli oni mężczyznę demolującego zaparkowane na ul. Prusa samochody. W jednym z pojazdów sprawca miał m.in. dokonać wgniecenia dachu, zarysować karoserię oraz uszkodzić lusterko zewnętrzne, w drugim uszkodzić zderzak.
Podejrzany został zatrzymany przez mundurowych, po tym jak został ujęty przez jednego z pokrzywdzonych i szarpał się z nim. W trakcie wykonanych czynności procesowych okazało się, że 25-latek był nietrzeźwy. Miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Starty w mieniu wstępnie oszacowane zostały przez właścicieli pojazdów na łączną kwotę ponad 3 tysięcy złotych.
Po wytrzeźwieniu mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego usłyszał zarzuty. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak się zachował. Tłumaczył się nadmiarem spożytego alkoholu. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. O losie 25-latka zadecyduje sąd.
Pamiętajmy, nie bądźmy obojętni i w przypadku zauważenia osób, które rażąco lekceważą porządek prawny, należy niezwłocznie poinformować dyżurnego CPR pod numerem 112, który przekaże informację Policji. Szybka reakcja społeczeństwa, to szybka interwencja policjantów, a tym samym duża szansa na zatrzymania sprawców na gorącym uczynku przestępstwa, tak jak to miało miejsce w tym przypadku.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *