Dziękują policjantowi

Do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynął e-mail od ks. Radosława Kisiela Dyrektora Caritas Diecezji Świdnickiej z podziękowaniami dla wałbrzyskiego policjanta ruchu drogowego mł. asp. Leszka Szubickiego, który w czasie wolnym od służby udał się do Zagórza Śląskiego, by przewieźć będącą w zaawansowanej ciąży kobietę do szpitala położniczego i – jako że jest ona uchodźcą zza wschodniej granicy nie znającą dokładnie procedur w naszym kraju w tym zakresie – pomóc jej w załatwieniu formalności związanych z porodem. E-mail został napisany w środę, ale już teraz wiemy, że obywatelka Ukrainy urodziła zdrową córeczkę.

Kiedy chodzi o życie i zdrowie ludzkie, policjanci zawsze udzielają niezbędnej pomocy, nawet w czasie wolnym od służby. Tak właśnie było kiedy funkcjonariusz ruchu drogowego mł. asp. Leszek Szubicki w miniony wtorek wieczorem został poproszony przez księdza o pomoc. Wałbrzyski policjant od razu wsiadł w swój prywatny samochód, udał się do Zagórza Śląskiego i pomógł będącej w potrzebie obywatelce Ukrainy trafić do wałbrzyskiego szpitala.
Dzień później na maila Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynęły podziękowania, w których czytamy między innymi: „…w imieniu uchodźców z Ukrainy, a szczególnie w imieniu mamy w ciąży przebywającej u nas w Zagórzu Śl. chciałem podziękować Panu Komendantowi za pomoc policjanta wałbrzyskiej Policji Leszka Szubickiego, który wczoraj wieczorem przewiózł mamę w ciąży z Zagórza Śląskiego do Wałbrzycha i zatroszczył się o przyjęcie na porodówkę w Wałbrzychu”
Ks. Radosław Kisiel Dyrektor Caritas Diecezji Świdnickiej w swoim e-mailu dodał także, że jest wdzięczny za pomoc policji, na którą zawsze można liczyć. Poniżej prezentujemy treść informacji skierowanej do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztofa Lewandowskiego

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *