Na wycieczkę pod wpływem alkoholu

Wtorkowa kontrola przeprowadzona przez policjantów ruchu drogowego zakończyła się dla kierującego autobusem zatrzymaniem prawa jazdy. 28-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał wczoraj udać się z przedszkolakami z Podzamcza na wycieczkę. Nie pojechał. Okazało się, że kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, a także użytkował kartę kierowcy zawodowego należącą do swojego brata.

Wałbrzyscy policjanci przyjechali na miejsce zleconej kontroli autobusu na ul. Grodzką w Wałbrzychu około godziny 9:00. Poza sprawdzeniem podstawowych elementów stanu technicznego pojazdu, funkcjonariusze poddali 28-latka także badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, iż mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący miał 0,42 promila alkoholu w organizmie.
Policjanci odebrali mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego elektronicznie prawo jazdy, a na miejsce zdarzenia przyjechał inny, trzeźwy kierowca, który pojechał z uczniami na wycieczkę.
W trakcie czynności okazało się jednak, że to nie był jedyny problem 28-latka. Wyjechał on w trasę użytkując kartę kierowcy swojego brata. Policjanci i ją zabezpieczyli, za popełnione wykroczenie wystawili mężczyźnie mandat karny w kwocie 2 tysięcy złotych, a także sporządzili dokumentację, by w drodze decyzji administracyjnej została nałożona kara również na przewoźnika.
Za kierowanie autobusem w stanie po użyciu alkoholu 28-latek stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz długotrwały zakaz kierowania pojazdami.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *