Pracowity kwiecień w RWS Stary Zdrój

28 marca 2023 roku odbyło się pierwsze tegoroczne zebranie Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój. Pierwsze, ponieważ Rada odzyskała swoją siedzibę po kilku miesiącach, kiedy to użyczyła ją wałbrzyskiemu Kołu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na czas przeprowadzanego remontu lokalu PZERiI. Zebranie było poświęcone przede wszystkim organizacji kwietniowych działań, jak również tych aktywności, które będą miały miejsce do wakacji.

W zebraniu wzięli udział niemal wszyscy członkowie Rady, a poprowadził je przewodniczący RWS, a zarazem radny Anatol Szpur. Kwiecień będzie bardzo pracowity, a zacznie się już 2-go w sobotę. To właśnie w tym dniu „Ludzie Dobrej Woli” ofiarują poczęstunek wielkanocny dla osób potrzebujących wsparcia, a członkowie RWS-u nie tylko pomogą podczas rozdawania strawy, ale również przygotują wielkanocne upominki w postaci wypieków. – Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy Stary Zdrój, w szczególności tych w potrzebie – mówi Paweł Kądziołka. Dla dzieci również moc atrakcji. – 31 marca już rozpoczynamy działalność jako Klub Bajka, wspólne czytanie z dziadkami. Dbamy o naszych seniorów. Kolejną imprezą będzie zakończenie konkursu, rozpoczętego w marcu, na wykonanie przez dzieci własnej książeczki opisanej czterema wydarzeniami. 12 kwietnia zapraszamy wszystkie dzieci, które brały udział z opiekunami na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – wyjaśnia Irena Raszka, prowadząca Klub Bajka. Na nieco starsze dzieci czeka nie lada gratka. W połowie kwietnia wybiorą się one wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Wałbrzych na lekcje w plenerze o lesie, a członkowie RWS przygotują dla nich ognisko. – Pomysł chcieliśmy zrealizować na powitanie wiosny, ale leśnicy mają tak dużo pracy, że eko-lekcję o lesie przesunęliśmy na połowę kwietnia – informuje radny Anatol Szpur.

Również siedziba Wspólnoty zmieni swoje oblicze. Dzięki pomocy Prezesa Fundacji „Merkury” Waldemara Weihsa oraz Stowarzyszenia Forum Aktywności Lokalnej, a także Miasta Wałbrzych, RWS otrzymał komputery. W drugiej połowie kwietnia planowane jest otwarcie pracowni komputerowej w pełni dostępnej dla mieszkańców. – Chcemy aby w pracowni oprócz codziennego z niej korzystania były przeprowadzanie różnego rodzaju zajęcia – chociażby dla seniorów – komentuje Sandra Lelakowska. – Nawiążemy w tej materii współpracę z Policją, aby seniorzy byli bezpieczni w sieci – dodaje Anatol Szpur. Otwarcie pracowni nastąpi pod koniec kwietnia, jeśli prace instalacyjne pójdą sprawnie.

To nie wszystkie atrakcje. Koniec kwietnia to początek „Majówki”. Tu Rada szykuje niespodziankę. – Będzie rodzinnie, z ogniskiem, w pięknym plenerze – uchyla rąbka tajemnicy Ryszard Paryła. – Zapraszamy całe rodziny, a szczegóły podamy w późniejszym terminie – wtóruje Barbara Wakowiak. – Śledźcie facebook RWS Stary Zdrój – dodaje. – Część naszych działań opracowanych jest już do czerwca, gdyż już wcześniej musimy zaplanować i podzielić się pracą – wyjaśnia Danuta Kądziołka.
Oprócz atrakcji w plenerze, Rada Wspólnoty Samorządowej działa w siedzibie Wspólnoty. Standardowo odbywają się dyżury radnych, a także spotkania tematyczne dla mieszkańców. Swoje mitingi dla osób z uzależnieniami prowadzi klub AA. To jednak nie koniec działań w siedzibie, bo oprócz zajęć czytania Klubu Bajka, Janusz Sawrycz będzie prowadzić muzyczne popołudnia dla seniorów przy słodkim poczęstunku. Warto wspomnieć, że RWS współpracuje także z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów – wyjaśnia przewodniczący RWS Anatol Szpur.
– Serdecznie dziękuję wszystkim członkom rady za wspólną pracę, działania i pomysły, które wspólnie będziemy realizować. Również dziękuję wszystkim osobom i instytucjom nas wspierającym – uzupełnia radny. Mieszkańców zapraszamy do udziału w naszych przedsięwzięciach – podsumowuje Witold Ortręba, radny RWS-u od dwóch kadencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *