Daj im szansę!

Daj im szansę! Od dwóch miesięcy ideę rodzicielstwa zastępczego promuje w Wałbrzychu specjalny autobus. Blisko 140 dzieci czeka w Wałbrzychu na rodziców zastępczych. Spora grupa to dzieci poniżej 10 lat. Rodzina zastępcza to dla nich szansa na normalność, dziś i w dorosłym życiu. Od dwóch miesięcy ideę rodzicielstwa zastępczego promuje w Wałbrzychu specjalny autobus. Do potencjalnych kandydatów na rodziców Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu próbuje dotrzeć w każdy możliwy sposób. Jedną z form było oklejenie autobus materiałami informacyjnymi.

 

Placówki opiekuńczo-wychowawcze to nie są miejsca, w których dzieci powinny przebywać zbyt długo. Stąd kluczowe jest jak najszybsze znalezienie rodzin zastępczych, które dadzą maluchom prawdziwy dom.
– Te dzieci nie mają prawdziwego domu. Nie mają dobrych dusz obok siebie, rodziców zastępczych, nie mają osób, które by ich wspierały w najważniejszych momentach życia – mówi Marzena Piątek, kierownik działu pieczy zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.
Potrzeby są ogromne, w Wałbrzychu na opiekę czeka grupa blisko 140 dzieci. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, by dotrzeć do kandydatów na rodziców zastępczych organizują spotkania, biorą udział w festynach, prowadzą kampanie w mediach społecznościowych, ale także decydują się na nieco inne formy „promocji”. Jednym z takich pomysłów jest oklejenie materiałami informacyjnymi autobusu, w którym co jakiś czas pojawią się pracownicy MOPS informujący o idei rodzicielstwa zastępczego.
Szczegółowych informacji dotyczących pieczy zastępczej warto szukać na oficjalnej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka  lub pod numerem telefonu 74 664 08 47.

Na zdjęciach pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej promujący w autobusie miejskim ideę rodzicielstwa zastępczego.

ŹRÓDŁO I FOT. MOPS WAŁBRZYCH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *