Mężczyzna poszukiwany dwoma listami gończymi zatrzymany

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Pierwszy dotyczył sprawy z 2011 roku. Wtedy to mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych za jazdę w stanie nietrzeźwości. Drugi roku 2013 i uchylania się w tym czasie przez 39-latka od obowiązku alimentacyjnego.

Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna od dłuższego czasu ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami naszego kraju. W tym tygodniu dzięki informacjom operacyjnym ustalili, że 39-latek może chwilowo przebywać w Wałbrzychu i udali się pod wytypowany adres przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu.
Chociaż mundurowi wiedzieli, że mężczyzna jest w mieszkaniu, na początku – pomimo apeli policjantów i poinformowania mężczyzny o możliwości wyważenia przez funkcjonariuszy drzwi do mieszkania – poszukiwany nie chciał ich dobrowolnie otworzyć. Dopiero kiedy zobaczył, że na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy ze specjalistycznym sprzętem, poddał się.
Wałbrzyszanin trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju, celem odbycia zasądzonej przez sąd kary łącznej 2 lat pozbawienia wolności. A wszystko to przez poruszanie się pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niealimentację.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *