MAJÓWKA W TEATRZE LALEK – czemu nie ?

Podczas tegorocznej Majówki Teatralnej przy Brzechwy zostaną zaprezentowane spektakle zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży/ widzów dorosłych.

W sobotę (30.04) o godz. 18:00 na Dużej Scenie zobaczymy kultowy już DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY w reżyserii Agi Błaszczak. Spektakl jest luźną interpretacją opowiadania Ernesta Hemingwaya „Stary człowiek i morze”. Główny bohater nie mieszka w kubańskiej wiosce, jak u Hemingwaya lecz przebywa w szpitalu. Zapomniany przez rodzinę i najbliższych przyjaciół wyrusza w swój ostatni rejs, w którym towarzyszy mu młody pielęgniarz. DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY porusza uniwersalne kwestie, takie jak strach przed śmiercią i nieznanym, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest wyzbycie się lęków i dążenie do obranego celu. To międzypokoleniowy obraz relacji, ukazujący jej piękno i szczerość intencji. Na scenie zobaczymy Pawła Kuźmę oraz Filipa Niżyńskiego. Spektakl dedykowany jest młodzieży i widzom dorosłym.
Drugą propozycją majówkowego weekendu jest CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ w reż. Arkadiusza Klucznika. Spektakl opowiada o podróży Dorotki, dziewczynki mieszkającej w stanie Kansas, która dzięki splotowi zdarzeń przenosi się z szarego Kansas do kolorowej, sztucznej i magicznej Krainy Oz. Chcąc odnaleźć drogę powrotną do domu, Dorota spotyka zarówno dobre, jak i złe postaci. Jej przyjaciółmi stają się surrealistyczni bohaterowie: Strach na Wróble, Blaszany Drwal i Lew. Każdy z nich poszukuje fragmentu swojej osobowości i wspólnie z Dorotką przeżywają barwne przygody. Na spektakl zapraszamy w niedzielę (1.05) o 12:30.

BILETY>>> bilety.teatrlalek.walbrzych.pl

KASA BILETOWA czynna jest na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

ul. Jana Brzechwy 16

58-300 Wałbrzych

źródło i fot. www.teatrlalek.walbrzych.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *