LEDWO WYSZEDŁ Z WIĘZIENIA…

W minioną środę po południu 41-letni wałbrzyszanin wykorzystał nieuwagę 33-letniej kobiety i ukradł pozostawiony przez nią przy kasie w markecie telefon komórkowy. Sprawca ostatecznie już po blisko dwóch godzinach od zgłoszenia trafił w ręce zaalarmowanych o przestępstwie policjantów pionu kryminalnego drugiego komisariatu i kolejne godziny spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w wałbrzyskiej komendzie.

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia około godziny 16:00 w jednym z marketów przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Podczas pakowania zakupów 33-letnia kobieta przy kasie położyła telefon komórkowy. Po dokonaniu opłaty przez swoją nieuwagę pozostawiła urządzenie właśnie w tym miejscu. 41-latek widząc to, nie zdecydował się poinformować kobiety i oddać jej telefonu, a postanowił wykorzystać sytuację i zabrać go ze sobą.
Już po blisko dwóch godzinach przy ul. Niepodległości podejrzany trafił w ręce zaalarmowanych o zdarzeniu policjantów drugiego i został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Teraz za kradzież mienia 41-letniemu wałbrzyszaninowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Policjanci odzyskali utracony w wyniku kradzieży telefon komórkowy o wartości 1,6 tys. złotych i przekazali pokrzywdzonej 33-latce.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *