Kolarze opanowali Świebodzice

Niedziela 26 czerwca w Świebodzicach była bardzo emocjonująca za sprawą dwóch świetnych imprez kolarskich pn. Memoriał im. Pawła Sosika oraz Świebodzicki Piknik Kolarski.

Bardzo dobrym pomysłem było połączenie ich. Wydarzenia zorganizowali ludzie z wielką pasją i miłością do kolarstwa. Zadania sfinansowano z dotacji budżetu Gminy Świebodzice przyznanej w ramach otwartego konkursu ofert.

Znana wszystkim, mająca długoletnią tradycję w Świebodzicach impreza pn. Memoriał Pawła Sosika upamiętniła wspaniałego kolarza, który z ginął w drodze na zgrupowanie

W XXI Memoriale Pawła Sosika wziął udział Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który serdecznie powitał rodziców Pawła Sosika Państwa Jolantę i Ryszarda Sosik, uczestników oraz organizatorów Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej Prezesa Matusza Rosiaka oraz Władysława Żyndula.

Wielkich sportowych emocji dostarczyli kolarze uczestnicy imprezy. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: kobiety open oraz junior młodszy, w sumie wystartowało 89 zawodników m.in. z Kurnika, Leszna, Jelcza Laskowice, Sobótki, Dzierżoniowa, Nowej Rudy, Kalisza.

Dziękujemy organizatorom za profesjonalne przygotowanie imprezy, a także zawodnikom i mieszkańcom za udział. Zapraszamy na kolejną edycję Memoriału za rok.

Po raz pierwszy odbył się w tym samym czasie Świebodzicki Piknik Kolarski, nad którym czuwali: Zbigniew i Leszek Gucwa, rodzinna pasja ojca i syna, ich zamiłowanie do kolarstwa połączone z chęcią promocji tej pięknej dyscypliny sportowej zainspirowało Panów do zorganizowania imprezy, która okazała się bardzo udana. W imprezie uczestniczył Burmistrz Miasta Paweł Ozga.

Zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy Świebodzic mieli możliwość zabawy na rowerowym torze przeszkód, uczestnictwa w wycieczce rowerowej na Zamek Cisy, zabawie na dmuchańcach czy zasmakowania pysznych lodów oraz pizzy. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaangażowanie jakie okazali przy organizacji imprezy, zawodnikom za wolę do walki, mieszkańcom za dobrą zabawę.

 

źródło i fot. Świebodzice .pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *