Jeżeli sąd zakazał ci jazdy pojazdami? Nie wsiadaj „za kółko”

Kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i przypominają, że tego typu czyn jest przestępstwem drogowym i może ostatecznie wiązać się z pobytem za kratami więzienia.

43-letni mężczyzna został zatrzymany w środę około godziny 15:00 na ul. Głowackiego w Boguszowie-Gorcach przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Mieroszowie. W trakcie kontroli okazało się, że boguszowianin poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Świdnicy mieszkaniec naszego miasta posiada aktywny od 2021 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami oraz wysoką grzywnę.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *