Jeden z nich był poszukiwany i trafił już do więzienia, drugi próbował okłamać mundurowych co do swojej tożsamości

Wczoraj przed południem wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących w wieku 39 i 50 lat, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i postanowili wsiąść za „kółko” prowadzonych przez siebie pojazdów. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że starszy z podejrzanych był osobą poszukiwaną za popełnienie wcześniej tego typu przestępstw, dlatego trafił on już za kraty aresztu śledczego. Drugi z kierujących próbował natomiast wprowadzić w błąd mundurowych podając wymyślone dane personalne.

2 czerwca przed godziną 11:00 w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy podczas kontroli drogowej na ul. Wałbrzyskiej w Wałbrzychu wpadł 50-letni mieszkaniec naszego miasta, który jechał samochodem osobowym pomimo obowiązującego go do lutego 2025 roku zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, gdyż został skazany na rok bezwzględnego więzienia za wcześniejsze łamanie zakazu. Funkcjonariusze tym samym zatrzymali podejrzanego i osadzili go w Areszcie Śledczym w Świdnicy, skąd trafi teraz do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju. Za ponowne kierowanie samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego mieszkańcowi Wałbrzycha grozi dodatkowa kara pozbawienia wolności do 5 lat.
W tym samym czasie w Wałbrzychu na ul. De Gaulle’a funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość i sprawdzali uprawnienia kierujących do prowadzenia pojazdów. 39-latek nie miał szczęścia. Nie dość, że jechał z nadmierną prędkością, to podczas legitymowania próbował okłamać policjantów, podając fałszywe dane personalne. Okazało się, że zrobił, ponieważ miał aktywny zakaz kierowania pojazdami orzeczony w 2021 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Teraz za przestępstwo z art. 244 Kodeksu karnego grozi mu 5 lat za kratami więzienia. Dodatkowo wałbrzyszanin stanie na wokandzie sądowej za popełnione wykroczenia.
Po raz kolejny w w tej kwestii przypominamy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyślę na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie mają uprawnień, bądź z różnych powodów utraciły je wcześniej, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *