Policjanci spotkali się z dziećmi w Aqua Zdroju

Policjanci prewencji kryminalnej, komunikacji społecznej oraz ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w miniony piątek w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w Aqua Zdroju. Była pogadanka o bezpieczeństwie, pokaz sprzętu wykorzystywanego przez mundurowych w służbie, a także konkurs plastyczny z nagrodami.

Przed nami drugi koniec wakacji. Najmłodsi robią wszystko, aby wykorzystać wolne dni aktywnie, co wiązać się może z wieloma niebezpieczeństwami. Dlatego też na początek spotkania policjanci wałbrzyskiej komendy przypomnieli dzieciom przebywającym na półkoloniach główne zasady poruszania się po drogach. Były informacje o bezpieczeństwie w ruchu pieszych oraz o ruchu rowerzystów.
Nie zabrakło oczywiście również tematów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Policjanci przypomnieli, że bezwzględnie należy wykonywać polecenia ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz stosować się do regulaminów kąpielisk, a także przekazali informacje nt. zagrożeń wynikających z korzystania z niestrzeżonych zbiorników wodnych. Byłą także mowa o tym jak poprawnie wykonać zgłoszenie na numer alarmowy 112.
Następnie dzieci miały okazję zobaczyć jak wewnątrz wygląda radiowóz policyjny, a także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w służbie.
Na zakończenie odbył się konkurs plastyczny. Temat przewodni dotyczył oczywiście bezpieczeństwa nad wodą. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, jednak każdy z uczestników otrzymał od funkcjonariusze opaski odblaskowe do noszenia na wierzchniej odzieży w prze nocnej.

W trakcie pogadanki policjanci poinformowali także o konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, w którym do wykonania jest 60-sekundowy spot filmowy lub praca plastyczna zrealizowana dowolną techniką. Obrazować one mają bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą oraz promować zdrowy i aktywny tryb życia.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *