Z NARKOTYKAMI WPADŁY TRZY OSOBY

 


Podczas długiego sierpniowego weekendu wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzy kolejne osoby, które posiadały środki psychotropowe w postaci amfetaminy lub metamfetaminy oraz odurzające w postaci marihuany. Za przestępstwa narkotykowe podejrzani mogą teraz trafić za kraty więzienia na najbliższe 3 lata. Funkcjonariusze po raz kolejny narkotykom mówią stanowcze „nie” i zapowiadają dalsze działania w tym zakresie.

W piątek po godzinie 20:00 policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednym z marketów na Podzamczu i ujęciu przez pracowników ochrony sprawcy tego zdarzenia, który z półki sklepowej ukradł lampę warsztatową o wartości blisko 300 złotych. Prowadzący czynności funkcjonariusze ostatecznie wystawili mężczyźnie mandat karny kredytowany za popełnione wykroczenie. Urządzenie w stanie nienaruszonym wróciło na sklep. Okazało się jednak, że to nie był koniec kłopotów 22-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna miał przy sobie woreczek foliowy, a w nim metamfetaminę. Młody mieszkaniec miasta Wałbrzycha spędził więc noc w jednej z policyjnych cel, by następnego dnia usłyszeć zarzut posiadania narkotyków.
Tego samego dnia po godzinie 23:30 inni policjanci tej samej jednostki na jednej z ulic Szczawna-Zdroju wylegitymowali 26-letniego wałbrzyszanina. Przy nim to mundurowi znaleźli woreczek strunowy z marihuaną. Teraz mężczyzna także odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków.
W sobotę po godzinie 18:00 natomiast policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy zapukali do drzwi jednego z mieszkań na Nowym Mieście, w związku ze zgłoszoną tam awanturą domową. Szybko okazało się, że sprawca całego zdarzenia miał przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy, dlatego i on trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, by następnego dnia usłyszeć zarzut posiadania narkotyków.

Red.

Źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *