Rowerem po alkoholu też nie jeździmy!

52-letni wałbrzyszanin przed godzina 20:00 postanowił wsiąść na rower. Kiedy jadącego niepewnie kierującego jednośladem podczas patrolu zauważyli na ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach miejscowi funkcjonariusze, postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał 0,48 promila alkoholu w organizmie.

Na tym więc zakończyła się jego podróż rowerem i do domu musiał wrócić pieszo. Ostatecznie otrzymał również mandat karny w wysokości tysiąca złotych za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

Po raz kolejny przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie – tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila – 2,5 tysiąca złotych.

Sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych muszą jednak liczyć się z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu na wiele miesięcy.

źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *