Psi specjalista od poszukiwania narkotyków w wałbrzyskich szkołach

Jako że działania związane z walką z przestępczością narkotykową mają także charakter prewencyjny, dlatego wałbrzyscy policjanci zaprosili wczoraj do szkół psiego specjalistę od wykrywania tego typu substancji zabronionych prawem. Brylant – na co dzień pełniący służbę na terenie Kamiennej Góry – wraz ze swoim przewodnikiem odwiedzili dwie placówki oświatowe w Wałbrzychu i Szczawnie-Zdroju. Podczas przeprowadzonej akcji na terenie obu szkół u nikogo nie ujawniono środków odurzających. Policjanci już teraz informując, że działania będą kontynuowane w przyszłości.

Wczoraj przed południem sierż. szt. Aleksander Karkosz w prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy, wraz z przewodnikiem psa służbowego z Kamiennej Góry oraz psim detektywem Brylantem odwiedzili Zespół Szkół nr 7 mający swoją siedzibę przy ul. Kłodzkiej w Wałbrzychu, a także Zespół Szkół w Szczawnie-Zdroju przy ul. Kolejowej.

Niemiecki terier myśliwski, który jest specjalistą od wyszukiwania narkotyków, dokładnie sprawdził wszystkie pomieszczenia w szkołach. W szafkach na co dzień użytkowanych przez uczniów, ale także ich plecakach nie wywąchał jednak niczego, co budziłoby wątpliwości. Młodzież, co bardzo cieszy, nie była w posiadaniu narkotyków.

Wczorajsza akcja zorganizowana w porozumieniu z dyrekcją szkół miała charakter typowo prewencyjny, w związku z podejrzeniami dotyczącymi rozprowadzania zabronionych substancji na terenie placówek oświatowych. Informujemy, że działania będą kontynuowane także w innych szkołach. Policjanci nt. problematyki narkotykowej prowadzić będą oczywiście także pogadanki z uczniami.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *