Uroczysty apel z okazji UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości. Dziś, żyjąc w zwariowanym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Buntujemy się, więc przeciwko pompatycznym i górnolotnym słowom. Nudzą nas wiece, uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi i powinno być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

Dnia 28 kwietnia 2022roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i. Aleksandra Kamińskiego, odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na który poza całą społecznością szkolną zaproszony został także Prezydent Miasta Wałbrzych Roman Szełemej.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy VIIa pod opieką pani Elżbiety Rybczyńskiej oraz Pana Wiktora Wawrzkowicza przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego, przemową  Prezydenta Pana Romana Szełemeja. Zaprezentowano także historię konstytucji. Była to również okazja do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski.

Red

źródło i fot. PSP 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *