Działania „Prędkość” i 60 wykroczeń

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego pomimo zimowej aury na drogach, wymuszającej na kierowcach dostosowanie prędkości do panujących warunków na jezdni, codziennie prowadzą działania zwalczające piratów drogowych z ulic Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Ci kierujący, którzy rażąco łamią przepisy przekraczając dozwoloną przepisami prędkość, muszą się liczyć z mandatem karnym 2,5 tysiąca złotych, a w przypadku recydywy nawet 5 tysięcy złotych. Wczoraj podczas prowadzonej akcji pod właśnie takim kryptonimem, nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Nie było też poważniejszych zdarzeń drogowych, ale policjanci obsłużyli łącznie jedenaście kolizji drogowych.

W czwartek na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego odbyła się kolejna akcja prewencyjno-kontrolna pn. „Prędkość”. W trakcie działań 24 funkcjonariuszy dokonało 118 kontroli drogowych i – pomimo zimowych warunków, przy których kierujący powinni zdjąć nogę z gazu – ujawniło aż 60 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze realizowali zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych i skrzyżowań.
W tym dniu nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W trakcie służby policjanci odnotowali jedenaście niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych.
Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *