Działania Policji na terenach zielonych w powiecie wałbrzyskim

W minioną środę na terenach zielonych położonych w powiecie wałbrzyskim pojawiły się patrole policjantów z Boguszowa-Gorc, których wspierali dodatkowo funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego we Wrocławiu. Do działań wykorzystane zostały samochody terenowe. Celem mundurowych jest działanie prewencyjne, w tym przeciwdziałanie niszczeniu środowiska na terenach leśnych, zapobieganie kradzieży drewna czy kłusownictwa.

21 grudnia funkcjonariusze z Komisariat Policji w Boguszowie-Gorcach wspólnie z policjantami z Komisariatu Wodnego KWP we Wrocławiu używając samochodów terenowych przemierzyli sporą część powiatu wałbrzyskiego. Odwiedzili między innymi tereny leśne położone w miejscowościach Mieroszów, Nowe Siodło, Sokołowsko, Unisław Śląski i Boguszów-Gorce. Patrolując lasy mundurowi pilnowali, aby „zielone płuca ziemi” nie były niszczone. Zwracali również szczególną uwagę na turystów, którzy mogą naruszać zakaz wjazdu do lasów pojazdami mechanicznymi, czy też parkować swoje samochody na drogach leśnych, gdzie jest to zabronione.
Podczas przeprowadzonych działań mundurowi wylegitymowali dwanaście osób, dokonali czterech kontroli pojazdów, ujawniając przy tym sześciu sprawców wykroczeń.
Takie działania mają na celu zapobieganie niszczeniu środowiska naturalnego, kłusownictwu czy chociażby kradzieży drewna.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *