Dwukrotnie podjechał na stację benzynową, zatankował paliwo i nie zapłacił

Dwukrotnie w krótkim czasie podjechał różnymi samochodami osobowymi pod dystrybutory na jedną ze stacji benzynowych w Wałbrzychu, zatankował paliwo i odjechał nie płacąc za nie. Myślał, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności za popełnione czyny. W miniony poniedziałek wpadł w ręce funkcjonariuszy. 48-latka zatrzymali policjanci kryminalni drugiego komisariatu.

 

Działania operacyjne przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów drugiego komisariatu pozwoliły na zatrzymanie sprawcy kradzieży w godzinach popołudniowych przy ul. Psie Pole w Wałbrzychu. Mieszkaniec Dzierżoniowa był wtedy w odwiedzinach u znajomego.
Policjanci ostatecznie udowodnili podejrzanemu 48-latkowi, że pomiędzy 5, a 14 kwietnia tego roku – działając w krótkich odstępach czasu – dwukrotnie różnymi pojazdami pojawił się na tej samej stacji benzynowej przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu i zatankował paliwo, powodując tym samym straty na łączną kwotę ponad 500 złotych.
Mieszkaniec Dzierżoniowa podczas czynności procesowych złożył obszerne wyjaśnienia, w których przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. 48-latek stanie teraz przed sądem. Za kradzieże może trafić za kraty więzienia na najbliższe 5 lat.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *