Dwoje zatrzymanych nietrzeźwych

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego od sobotniego wieczora zatrzymali dwie osoby, które znajdowały się pod wpływem alkoholu, a postanowiły wsiąść „za kółko” swoich samochodów. Kontrolowany mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Przypominamy, że każdy zatrzymany nietrzeźwy kierujący, musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach.

W niedzielę wieczorem policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy patrolowali rejon gminy Walim. Po godzinie 19:00 na terenie Zagórza Śląskiego skontrolowali samochód osobowy, którym kierował 43-latek. Okazało się, że mieszkaniec Wałbrzycha był pijany. Badanie wykazało u mężczyzny 1,15 promila tej substancji w organizmie, dlatego utracił on w momencie wykonywanych przez mundurowych czynności prawo jazdy i ostatnie godziny spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
Dzisiaj nad ranem policjanci ruchu drogowego przeprowadzili natomiast w Wałbrzychu i Szczawnie-Zdroju akcję „Trzeźwy poranek”. Podczas niej przebadali łącznie ponad 400 kierujących. Żaden z nich jednak nie wsiadł „za kółko” pod wpływem alkoholu.
W tym samym czasie podobne działania przy ul. Żeromskiego w Boguszowie-Gorcach zorganizowali funkcjonariusze miejscowego komisariatu. Wśród wszystkich przebadanych osób była 29-letnia boguszowianka, który znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu. W jej przypadku okazało się, że miała 0,37 promila alkoholu w organizmie. I ona utraciła prawo jazdy.
Funkcjonariusze w dalszym ciągu informują, że będą prowadzić codzienne akcje mające na celu zwalczanie tego typu przestępczości na drogach.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *