Cztery osoby zatrzymane

Tylko w miniony piątek kolejne cztery osoby zostały zatrzymane za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz odurzających przez policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Jeden z podejrzanych odpowie dodatkowo za handel narkotykami, a inny za znieważenia funkcjonariuszy podczas prowadzonej przez nich interwencji. Mundurowi kolejny raz zapowiadają dalsze, codzienne działania mające na celu walkę z tego typu przestępczością.

W piątek nad ranem policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach realizując informacje operacyjne udali się do Kamiennej Góry, gdzie na terenie jednej z posesji w tej miejscowości zastali 43-letniego kamiennogórzanina, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Mężczyzna w zajmowanym przez siebie mieszkaniu ukrywał plastikowe pudełko, a w nim woreczki w foliowe z białym proszkiem oraz zielonym suszem. Badanie wykonane przez technika kryminalistyki wykazało, że była to kolejno amfetamina oraz marihuana. Z zabezpieczonych środków odurzających i psychotropowych można było wykonać blisko 200 porcji handlowych tych narkotyków. W toku wykonanych dalszych czynności boguszowscy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna handlował substancjami zabronionymi prawem. Za popełnione przestępstwa narkotykowe podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu. Decyzją prokuratora objęty został dozorem policyjnym.
Kilka godzin później policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się na Podzamcze. Tam na jednej z ulicy zatrzymali 28-latka. Mężczyzna miał przy sobie zawiniątko z białym proszkiem. Badania potwierdziły, że były to mniejsze ilości substancji zabronionej prawem jaką jest metylokatynon. Wałbrzyszanin może teraz może spędzić w więzieniu 3 lata.
W piątkowy wieczór policjanci pierwszego komisariatu odwiedzili natomiast dzielnicę Poniatów. Tam w ich ręce na terenie jednej z posesji po krótkim pościgu pieszym wpadł 30-latek. Mieszkaniec naszego miasta ukrywał w miejscu zamieszkania woreczek foliowy z zielonym suszem. Po przebadaniu okazało się, że z zabezpieczonych narkotyków w postaci marihuany można było przygotować kilkadziesiąt porcji handlowych tych środków odurzających. I w tym przypadku podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Na zakończenie dnia – przed godziną 23:00 – policjanci ogniwa wywiadowczego udali się na Podgórze na interwencję domową, podczas której u agresywnego 38-latka mundurowi znaleźli mniejsze ilości marihuany. Mężczyzna w trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności znieważył policjantów słowami wulgarnymi i groził im pozbawieniem życia. Noc spędził więc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Następnego dnia usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Decyzją prokuratury podejrzany objęty został dozorem policyjnym.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *