Dwóch kierujących bez prawa jazdy

Dwóch kierujących – pierwszego z cofniętymi uprawnieniami, a drugiego z wydanym sądowym zakazem kierowania pojazdami – zatrzymali wczoraj ci sami policjanci podczas jednej służby. Funkcjonariusze po raz kolejny i w tej kwestii mówią stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów i przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy.

 

Pierwszy z kierujących w czwartek przed godziną 16:00 jechał samochodem osobowym pomimo wydanej w 2013 roku przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. 49-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego został zatrzymany na jednej z dróg Borówna w gminie Czarny Bór przez funkcjonariuszy ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy.
Natomiast drugi z mężczyzn, również kierujący samochodem osobowym, wpadł w ręce tych samych policjantów wczoraj po godzinie 20:00 na ul. Andersa w Wałbrzychu. 42-letni mieszkaniec naszego miasta miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do listopada tego roku także za wcześniejsze poruszanie się samochodem pod wpływem alkoholu .
Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *