449 kierujących przebadali na zawartość alkoholu

Dzisiaj o poranku w naszym mieście policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili kolejną już akcję pn. „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę samochodu znajdując się w stanie nietrzeźwości. Później w ręce mundurowych wpadł jeszcze mężczyzna z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

449 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w czwartkowy poranek wałbrzyscy funkcjonariusze ruchu drogowego. Do wzmożonych działań kontrolnych doszło w godzinach od 7 do 9 na ulicy Świdnickiej w Wałbrzychu. W grupie wszystkich przebadanych osób znalazł się 44-letni mieszkaniec naszego miasta, który przed godziną 9:00 kierował samochodem dostawczym mając 0,72 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu policjanci w trakcie kontroli odebrali prawo jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.
Przed godziną 12:00 na ul. Bystrzyckiej w Wałbrzychu w ręce kolejnych policjantów tego samego pionu wpadł jeszcze 22-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna miał orzeczony przez sąd do września przyszłego roku zakaz kierowania pojazdami. I on odpowie więc przed sądem za popełnienie przestępstwa drogowego.
Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol lub nie posiada uprawnień, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.
Pamiętajmy! Za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za poruszanie się pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi 5 lat za kratami więzienia.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *