Wciąż jeżdżą pomimo wydanych sądowych zakazów

Policjanci po raz kolejny apelują, a przy okazji mówią stanowcze nie wszystkim kierującym, którzy wsiadają za kierownice samochodów bez prawa jazdy. Dzisiaj w nocy mundurowi zatrzymali kolejnego już w tym miesiącu kierującego posiadającego aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

Tym razem kilka minut przed godziną 01:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na ul. Wrocławskiej zatrzymali do kontroli 46-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Policjanci podczas kontroli ustalili, że na podstawie wydanego orzeczenia Sądu Rejonowego w Nysie mężczyzna posiada aktywny – do stycznia 2024 roku – zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd może zastosować w stosunku do sprawcy dożywotni zakaz kierowania pojazdami.
Po raz kolejny przypominamy najważniejsze zasady, które cechują rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę! Nie mam uprawnień, bądź straciłem uprawnienia, także nie jadę!

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *