„Cała Polska czyta dzieciom”, finał kampanii

Uroczystości czytelniczej z okazji Finału XXI Kampanii odbyło się 08.06.2022 r. Spotkanie miało miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, która była partnerem oraz współorganizatorem przedsięwzięcia.

Rokrocznie Fundacja ABCXXI mobilizuje dorosłych do czytania dzieciom, a poprzez te działanie do promowania czytania, kreowania i utrwalanie właściwych wzorców wychowawczych, tworzenia więzi międzypokoleniowych.
W roku 2022 akcja przebiegała pod hasłem „Polscy pisarze dla klimatu”. Czytający zapoznali dzieci z pozycjami autorów, którzy poprzez opisywanie fascynującej przyrody nakłaniają do działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu.
W finale Kampanii uczestniczyli i czytali dzieciom: Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Małgorzata Wiłkomirska, nadleśniczy Paweł Krycki, Magdalena Rotuska – Kordel z Biblioteki pod Atlantami, Nikola Olszak z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz dyrektorzy i nauczyciele z zaproszonych szkół i przedszkoli: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7, Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10, Przedszkola Samorządowego nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi, Niepublicznego Przedszkola Językowego „Michałek”, Przedszkola Niepublicznego „Agatka”, Przedszkola Niepublicznego ”Wiolinka”.

Czytanie urozmaicały występy dzieci z PSP nr 15 – chór oraz Koło Teatralne. Uroczystość uświetnili goście specjalni: Pani Anna z córeczką Maszą – obywatelki Ukrainy, które w swoim ojczystym języku przeczytały „Rzepkę”. Po ich wystąpieniu chór zaśpiewał ukraińską pieśń „Kalina”.
Wszyscy z uwagą słuchali czytających oraz dobrze bawili się przy śpiewie chóru. Organizatorzy wręczyli upominki, podziękowali za udział i zaprosili wszystkich za rok.

 

autor informacji:

Urszula Polowy

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *