Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek”

Wczoraj rano w naszym mieście policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili kolejną już akcję pn. „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, który wsiedli za kierownicę swoich samochodów po spożyciu alkoholu.

191 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w piątkowy poranek wałbrzyscy funkcjonariusze ruchu drogowego. Do wzmożonych działań kontrolnych doszło w godzinach od 7 do 9 na ulicy Batorego w Wałbrzychu. W grupie wszystkich przebadanych osób był 57-letni wałbrzyszanin, który przed godziną 8:00 kierował samochodem osobowym mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Chwilę później w ręce funkcjonariuszy wpadł natomiast 46-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna także znajdował się pod wpływem alkoholu, mając blisko 0,5 promila tej substancji we krwi. Obojgu kierującym policjanci w trakcie kontroli odebrali prawo jazdy. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.
Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.
Pamiętajmy! Za popełnienie przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *