65-letni kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta oraz powiatu wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który 27 stycznia w południe prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mieszkańca Jedliny-Zdroju. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia również na jazdę po alkoholu!

27 stycznia około  godziny 12:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 65-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował na pl. Zwycięstwa w Jedlinie-Zdroju samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Pierwsze badanie wykazało dokładnie 1,05 promila alkoholu w organizmie wałbrzyszanina. Sprawca przestępstwa drogowego utracił więc w momencie kontroli prawo jazdy.

POLICJA APELUJE

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego orzeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a może także zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę – spożywałem alkohol, nie jadę!

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *