Zgłoś policjanta

W trudnej sytuacji rodzinnej pomógł ci policjant z Wałbrzycha lub powiatu wałbrzyskiego? Teraz możesz to odwzajemnić zgłaszając jego kandydaturę w konkursie „Policjant, który mi pomógł”. Inicjatorem plebiscytu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Na zgłoszenia organizatorzy plebiscytu czekają do 31 maja.

 

Pierwsza edycja konkursu zorganizowana została w 2008 roku. Od tego czasu wyłoniono kilkudziesięciu laureatów zasługujących – w ocenie społeczeństwa – na szczególną pochwałę. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.
Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji informuje, że procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwa do 31 maja 2022 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.
Laureatów konkursu wybierze Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Podczas wyłaniania zwycięzców w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.
Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres mailowy: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl. Klikając na link do konkursu na stronie Komendy Głównej Policji można pobrać regulamin oraz formularze zgłoszenia

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *