35-letni złodziej w rękach policjantów

Dzięki realizacji informacji własnych policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali w miniony poniedziałek 35-latka, który w ostatnich miesiącach dokonał kradzieży w trzech różnych miejscach na terenie naszego oraz sąsiedniego powiatu. Mężczyzna raz pojawił się w jednym z marketów w Mieroszowie, by ukraść produkty spożywcze i elektroniczne, drugim razem wyniósł hulajnogę dziecięcą ze sklepu w Kamiennej Górze, a jeszcze innego przestępstwa dokonał wykradając z pomieszczenia gospodarczego w Boguszowie-Gorcach laptopa. Część mienia funkcjonariuszom udało się już odzyskać.

 

Działania operacyjne policjantów z Boguszowa-Gorc doprowadziły ostatecznie do zatrzymania ukrywającego się od pewnego czasu na terenie tej miejscowości mężczyzny. 35-latek wpadł 21 listopada w godzinach popołudniowych przy ul. Kościuszki.
Podczas prowadzonych czynności procesowych mundurowi udowodnili podejrzanemu, że 19 maja tego roku z jednego z marketów w Mieroszowie ukradł rożnego rodzaju produkty spożywcze i elektroniczne, gdzie wartość strat oszacowana została wtedy na kwotę 655 złotych.
Drugi zarzut dotyczył kradzieży z pomieszczenie gospodarczego w dzielnicy Gorce, do którego miał klucze i dostęp jako pracownik, laptopa o wartości 2300 złotych.
Mundurowi udowodnili mu także, że 17 maja tego roku ukradł z jednego ze sklepów w Kamiennej Górze hulajnogę dziecięcą. I to ją właśnie, po przeszukaniu piwnicy należącej do sprawcy, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli.
Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

ŻRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *