22-latka zatrzymana na gorącym uczynku

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 22-letnią mieszkankę powiatu świdnickiego, która wpadła na gorącym uczynku kradzieży sklepowej. Mundurowych o zdarzeniu poinformowali pracownicy sklepu. Na miejscu okazało się, że kobieta miała przy sobie telefon komórkowy, który pod koniec maja br. ukradła ze tego właśnie sklepu. Dodatkowo była poszukiwana przez świdnicką policję jako sprawczyni kradzieży marketowych na ich terenie. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Mundurowi z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w dniu wczorajszym, po godzinie 13:00 zostali skierowani do jednego z marketów przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu, gdzie doszło do kradzieży artykułów elektronicznych. Mundurowi na miejscu zastali 22-letnią kobietę ujętą przez pracowników sklepu.
W toku dalszych czynności z zatrzymaną okazało się, że kobieta posiadała przy sobie telefon komórkowy, który wcześniej ukradła w tym samym miejscu, pokonując odpowiednie zabezpieczenia. Dodatkowo wałbrzyscy policjanci udowodnili 22-latce, że pod koniec maja i na początku czerwca br. na terenie tego samego sklepu, poprzez wyłamanie zabezpieczeń zabrała dwa telefony komórkowe. Policjanci ustali, że łączna suma strat wynosi ponad 4 tys. złotych
Na tym nie skończyły się problemy amatorki cudzego mienia. Ustalono, iż kobieta poszukiwana jest przez sąsiednią jednostkę Policji, gdzie w ten sam sposób działała na terenie Świdnicy.
22-lata usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem do których się przyznała i złożyła wyjaśnienia. Teraz jej sprawą zajmie się Sąd. Za tego rodzaju przestępstwo może trafić nawet na 10 lat do więzienia

Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *