17-latek zaatakował 15-latka

Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 17-latka podejrzanego o napad i kradzież telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na ulicy Osiedle Górnicze w Wałbrzychu. Sprawcy grozi teraz kara do 5 lat pozbawiania wolności.

Dyżurny wałbrzyskiej komendy w miniony poniedziałek przyjął zgłoszenie, że na ul. Osiedle Górnicze w Wałbrzychu młodociany sprawca pobił 15-latka i zabrał mu telefon komórkowy. Wałbrzyscy policjanci pilnie udali się na miejsce. Ustalili, że poszkodowany został zaatakowany nagle, bez żadnego powodu, uderzony z pięści w twarz, a następnie pobity. W trakcie zadawania cisów przez napastnika, 15-latkowi z kieszeni wypadł telefon komórkowy. 17-letni sprawca wykorzystał całą sytuację i zabrał leżący na ziemi telefon, by ostatecznie oddalić się w nieznanym kierunku. Zaatakowany nastolatek niestety musiał skorzystać z pomocy lekarskiej.
Dzięki wzmożonym działaniom funkcjonariuszy z zespołu operacyjno-rozpoznawczego z „dwójki” dwa dni po zdarzeniu zatrzymano sprawcę przestępstwa. 17-letni wałbrzyszanin trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

ŹRÓDŁO I FOT.
Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *