Zatrzymany przez policjantów

Kolejnego kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali wczoraj wieczorem wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i przypominają, że tego typu czyn jest przestępstwem drogowym i może ostatecznie wiązać się z pobytem za kratami więzienia.

40-letni mężczyzna został zatrzymany w niedzielę około godziny 18:30 w Andersa w Wałbrzychu. W trakcie kontroli mundurowi potwierdzili, że poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Funkcjonariusze ustalili, że wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mieszkaniec naszego miasta posiada wydany na 36 miesięcy, a aktywny od grudnia 2021 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami oraz wysoką grzywnę.

źródło i fot
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *