Zatrzymane trzy osoby z narkotykami

Tylko poprzedniego wieczora policjanci z naszego miasta oraz ci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie różnego rodzaju środki psychotropowe. Jeden z mężczyzn sam zgłosił się do komisariatu, gdyż chciał tylko przebadać się na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że dodatkowo był poszukiwany, dlatego dzisiaj trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 19:00 w Wałbrzychu. Policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu podczas patrolu Śródmieścia na jednej z ulic zauważyli znanego im młodego mężczyznę i postanowili sprawdzić czy nie jest on w posiadaniu narkotyków. Szybko potwierdziło się, że 21-latek miał schowane w wierzchniej odzieży środki psychotropowe w postaci metamfetaminy.
Nie minęła godzina, a policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy realizując własne informacje udali się do do Glinna, gdzie wylegitymowali 23-latkę. Przy młodej mieszkance Pieszyc, w kieszeni jej kurtki, mundurowi znaleźli środki psychotropowe w postaci amfetaminy.
Tuż przed godziną 23:00 natomiast do Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zgłosili się dwaj mężczyźni, by sprawdzić swój stan trzeźwości. Szybko okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gryficach celem osadzenia w areszcie śledczym na 10 dni za nieopłacenie grzywny za popełnione wcześniej wykroczenie. 25-latek miał także przy sobie zawiniątko, a w nim biały proszek. Badanie u technika kryminalistyki wykazało, że była to amfetamina.
Za przestępstwa narkotykowe podejrzani mogą teraz trafić za karty więzienia na najbliższe 3 lata. Funkcjonariusze kolejny już raz narkotykom mówią stanowcze nie i przypominają, że prowadzą codzienne działania w celu zwalczania tego rodzaju przestępczości.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *