Zarzuty za wyłudzenie pożyczki!

W wyniku działań operacyjnych i procesowych wałbrzyscy policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą postawili zarzut oszustwa 25-letniemu wałbrzyszaninowi, który doprowadził do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem jedną z firm oferującą pożyczki, a mającą swój oddział w naszym mieście. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8.

Funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że 18 października 2016 roku podejrzany przekazał pracownikowi instytucji udzielającej pożyczek zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje co do zatrudnienia oraz wysokości osiąganych przez niego zarobków. Mężczyzna otrzymał wtedy kredyt gotówkowy w kwocie 4 tysięcy złotych, ale nie zamierzał go spłacać. Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.
Policjanci postawili już podejrzanemu zarzut oszustwa, za co odpowie przed sądem. 25-latek może teraz spędzić za kratami więzienia 8 lat.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *