Zagra Filharmonia

16.12.2022 o godzinie 19:00 usłyszymy koncert „Z kryminalnym wątkiem w tle”. Orkiestra Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego zagra muzykę m.in. do baletu komicznego „Cagliostro w Warszawie” i „Tango symfoniczne” J.A. Maklakiewicza.

Niewątpliwie największą atrakcję stanowi jednak „Koncert wiolonczelowy” Maklakiewicza, który jako solista z towarzyszeniem Orkiestry zaprezentuje nam znakomity wiolonczelista Tomasz Daroch. Wydarzenie rozpocznie popularna kompozycja Paula Dukasa „Uczeń czarnoksiężnika”, znana chociażby z animacji Disneya. Skąd takie zestawienie? Dukas był nauczycielem Maklakiewicza w czasie jego pobytu w Paryżu w latach dwudziestych dwudziestego wieku. Zapewniamy – to będzie wieczór wspaniałych wrażeń muzycznych, tym bardziej, że muzyka Maklakiewicza wciąż przebija się do powszechnej świadomości słuchaczy – także dzięki płycie nagranej przez Orkiestrę Filharmonii Sudeckiej w 2021, dostępnej np. w kasie biletowej.
Zamkniemy rok 2022 dwoma koncertami sylwestrowymi, o godzinie 17:00 i 20:00. Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej dyrygować będzie Paweł Kotla, solistami wieczoru będą Natalia Rubiś – sopran i Krystian Krzeszowiak – tenor, a prowadzącą koncert będzie aktorka – Grażyna Wolszczak. W programie najpiękniejsze duety operetkowe i operowe. Filharmonia Sudecka przygotowuje dla Państwa szampański finisz mijającego roku. Bilety, przynajmniej na ten drugi koncert o 20-tej, są jeszcze dostępne.

Red.
źródło i fot. Filharmina Sudecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *