Wjechał w zaparkowany samochód

Wczoraj po południu w dzielnicy Nowe Miasto doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Policjanci ruchu drogowego na miejscu ustalili, że 25-letni kierujący nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa i uderzył w inny zaparkowany na prostej drodze pojazd. To mógł być poważny wypadek, ale na szczęście poszkodowanej pasażerce, która zabrana została do szpitala, nic poważnego się nie stało.

Było po godzinie 17:30, kiedy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymał informację o wypadku drogowym na ul. 11 listopada w Wałbrzychu. Podejrzewany o doprowadzenie do zdarzenia 25-letni wałbrzyszanin tłumaczył funkcjonariuszom, że w trakcie jazdy na chwilę stracił kontakt wzrokowy z jezdnią, gdyż zajrzał do schowka. Niestety tym samym nie zauważył zaparkowanego na drodze samochodu i wjechał w niego.
Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego, który przewiódł do szpitala 27-letnią pasażerkę. Policjanci ustalili, że na szczęście nic poważnego jej się nie stało. 25-letni kierujący został na miejscu przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 1500 złotych oraz 12 punktów karnych. Mundurowi odebrali także oba dowody rejestracyjne od pojazdów za uszkodzenia pokolizyne.
Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny przypominają. Wyjeżdżając na drogę zawsze należy skupić się wyłącznie na jeździe i obserwować to co dzieje się na niej i poza nią. W dużej mierze od nas samych zależy bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników ruchu drogowego.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *