Weekend z trzema kierującymi pod wpływem alkoholu

Spożywałeś alkohol, nie wsiadaj za „kółko”. O tym zapomniało kolejnych trzech kierujących. Dwóch z nich poruszało się po terenie naszego miasta samochodami osobowym, a trzeci był kontrolowany, gdy jechał przez Boguszów-Gorce hulajnogą. Jeden z mężczyzn doprowadził do kolizji drogowej, uderzając kierowanym przez siebie samochodem w latarnię uliczną.

Pierwszego z kierujących zatrzymali 31 grudnia o godzinie 22:00 policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Kontrolowany 43-letni mężczyzna jechał na hulajnodze elektrycznej przez pl. Odrodzenia w tej miejscowości będąc kompletnie pijanym. Badanie wykazało, że miał 2,46 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i dalej jednośladem ju nie pojechał.
1 stycznia około godziny 4:30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Noworudzkiej, gdzie kierujący samochodem osobowym w wyniku nadmiernej prędkości miał wjechać w latarnię uliczną. Na miejscu mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. 43-latek wydmuchał 0,28 promila alkoholu i pożegnał się z prawem jazdy. Jego pojazd trafił natomiast na parking strzeżony.
Tego samego dnia po godzinie 16:00 inni policjanci ruchu drogowego zatrzymali natomiast na ul. Basztowej w Wałbrzychu 51-letniego kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna ten znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie 0,94 promila alkoholu. Tym samym funkcjonariusze zatrzymali sprawcy przestępstwa drogowego prawo jazdy.
Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami – tak jak rowerzyści – natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *