Wałbrzyski policjant odwiedził uczniów szkoły podstawowej na Podzamczu

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyk Polskich w Wałbrzychu mieli dzisiaj możliwość spotkania się z policjantem zajmującym się na co dzień problematyką prewencji kryminalnej. Dzieci wysłuchały cennych rad z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa – tego w murach szkoły, jak również poza nią. Policjant przypomniał o podstawowych zasadach poruszania się po drogach i zachęcił do używania elementów odblaskowych. Omówił także zagrożenia, jakie czyhają na najmłodszych w cyberprzestrzeni, przypomniał o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz opowiedział dzieciom o bezpieczeństwie w okresie przedświątecznym – główne w tematyce kradzieży kieszonkowych i włamań do mieszkań.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mł. asp. Paweł Łabuda spotkał się z dziećmi ze szkoły podstawowej przy ul. Grodzkiej w Wałbrzychu. Podczas prelekcji z trzema klasami czwartymi funkcjonariusz przypomniał zasady kontaktu z osobami obcymi, a szczególną ostrożność polecili zachować w internecie. Mówił o zasadach bezpiecznego zachowania w domu i na drodze. Dzieciom przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach. W trakcie dwóch spotkań zostały przytoczone praktyczne przykłady i sytuacje z jakimi uczniowie mogą mieć do czynienia na co dzień.
Policjant uświadomili dzieci jak ważne jest podróżowanie samochodem z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Ponadto funkcjonariusz podkreślili, że istotne dla bezpieczeństwa na drodze jest używanie elementów odblaskowych, szczególnie teraz, kiedy szybko zapada zmrok, a jesienne opady powodują, że widoczność jest dużo gorsza. Policjant przypomniał uczniom o tym, że pomimo młodego wieku, za swoje postępowania już ponoszą konsekwencje. W przypadku łamania przepisów, czy niewłaściwego zachowania, zostanie o tym powiadomiony sąd rodzinny, a następnie wdrożone odpowiednie kroki prawne. Funkcjonariusz wyjaśnił także, jak w okresie przedświątecznym nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej, czy podczas pobytu w sklepie wielkopowierzchniowym, a także omówił problematykę kradzieży z włamaniami do mieszkań.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *