Wałbrzych ma nowych Ambasadorów

Ambasadorowie Wałbrzycha 2023

Podczas Gali Ambasador Wałbrzycha 2023 zebrano w ramach aukcji charytatywnej 300 tysięcy złotych. Zebrane pieniądze zostaną przekazana na konto Fundacji „Polska Fala”, aby pomóc czworgu dzieciom z regionu wałbrzyskiego, które wymagają długotrwałego i kosztownego leczenia. Ideą imprezy jest promocja Wałbrzycha poprzez prezentację dorobku wybitnych postaci związanych z naszym niezwykłym miastem. Kamila Żuk, Nullo i Filip Mecner dołączyli do listy osób, z których mieszkańcy mogą być dumni i którzy budują pozytywny wizerunek miasta na forum ogólnopolskim. W wydarzeniu obok kwiatu biznesu Aglomeracji Wałbrzyskiej uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele świata arystokracji i kultury.

Ambasadorem Wałbrzycha 2023 r. zostali:
Nullo
Właściwie Patrycjusz Kochanowski, znany również jako Nullizmatyk, to polski raper, autor tekstów, producent muzyczny, właściciel wytwórni Dystrykt Records. Współzałożyciel legendarnego wałbrzyskiego zespołu Trzeci Wymiar, z którym wydał pięć albumów, z czego cztery z nich pokryły się złotem. Były koszykarz. Wychowanek Górnika Wałbrzych, który zdobył ze swoją drużyną wicemistrzostwo Polski starszych juniorów. W 2012 wydał swój pierwszy oficjalny solowy album „SPG Dystrykt”, którego tematyka mocno skupiona jest na dzielnicy Piaskowa Góra, na której Nullo się wychował. W 2018 roku wydał płytę wraz ze swoim zespołem Nullizmatyka pt. „Live Session”, na której połączył rap i śpiew z akompaniamentem żywych instrumentów oraz sampli.
W grudnia 2022 Nullizmatyk wydał swój drugi, długo oczekiwany solowy album „Zabójca Królowej”, który z końcem roku znalazł się na 12 miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Patrycjusz Kochanowski poza działalnością stricte muzyczną, wyreżyserował, także kilkadziesiąt videoklipów, amatorsko robi zdjęcia oraz lata dronem. W wyniku jego fotograficznej pasji, oraz z czystego zamiłowania do dzielnicy Piaskowa Góra, powstała wystawa zdjęć SKY IS THE LIMIT – PIASKOWA GÓRA Z LOTU PTAKA – w ujęciu Nullizmatyka.
Filip Mecner
Filip Mecner urodził się w Wałbrzychu i tu ukończył Szkołę Podstawową nr 22 na Starym Zdroju, a później Zespół Szkół Elektroniczno-Energetycznych. Jeszcze w czasach technikum odbył praktyki dziennikarskie w Radiu BRW i w lokalnym oddziałe Radia Wrocław. Pracował również w Gazecie Wyborczej – najpierw był korespondentem z Wałbrzycha, następnie przeniósł się do Wrocławia i Warszawy. Od 17 lat mieszka na stałe w Warszawie. W 2006 roku założył firmę Filip Mecner Artist Management. Od tamtej pory wspiera ludzi ze świata filmu, telewizji i showbiznesu w kształtowaniu i sprzedaży ich wizerunku oraz prowadzeniu ich karier zawodowych.
Od dwóch lat prowadzi też działalność doradczą z zakresu personal branding. Jest wykładowcą akademickim. Na swoim macierzystym Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia m.in z personal brandingu, kreowania wizerunku oraz technik wystąpień publicznych. W Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, w ramach programu MBA, podpowiada samorządowcom, politykom i biznesmenom, jak mogą być lepszymi liderami.
Kamila Żuk
Kamila Żuk, biathlonistka, urodzona w Wałbrzychu. Od dziecka mieszka w niedalekim Sokołowsku, gdzie stawiała pierwsze kroki na nartach w przyszkolnym klubie UKS Sokołowsko. Następnie reprezentowała UKS Mieroszów, gdzie rozpoczęła swoją przygodę z biathlonem. Tam znalazła swoją pasję i sposób na życie. W 2015 po raz pierwszy w karierze wystąpiła w mistrzostwach świata juniorów, gdzie rywalizowała w kategorii juniorów młodszych. Pomimo młodego wieku, sukcesów na swoim koncie ma wiele: brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w biegu sprinterskim z 2017 r., tytuł mistrzyni świata juniorów w biegu indywidualnym z 2018 r., tytuł wicemistrzyni świata juniorów w sprincie z 2019 r. Kamila Żuk w 2021 r. sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Europy w biegu pościgowym w Dusznikach Zdrój. To miejsce symboliczne dla Kamili. Tam uczęszczała do liceum oraz przez 3 lata reprezentowała klub MKS Duszniki Zdrój. Obecnie zawodniczka jest reprezentantką AZS AWF Katowice.

 

źródło i fot.
UM Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *