Nietrzeźwy wandal uszkodził dwa samochody

W minioną niedzielę w nocy policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali informację od mieszkańców dzielnicy Biały Kamień o mężczyźnie, który demoluje zaparkowane w rejonie ul. Wysockiego i Andersa samochody. Po przyjeździe na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę aktów wandalizmu i zatrzymali podejrzanego kilkaset metrów dalej na ul. Ruchu Oporu. Okazało się, że odpowiedzialny za uszkodzenie dwóch pojazdów 24-letni mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, a jego występek miał charakter typowo chuligański.

Z relacji zgłaszających wynikało, iż 29 maja kilka minut po północy idący ul. Wysockiego w kierunku u. Andersa mężczyzna uszkadza zaparkowane samochody osobowe. W jednym z pojazdów sprawca miał wyrwać lusterko boczne oraz wgnieść i zarysować drzwi, a w drugim uszkodzić lusterko boczne.
Podejrzany został zatrzymany przez mundurowych kilkaset metrów metrów od miejsca zdarzenia. W trakcie wykonanych czynności procesowych okazało się, że był kompletnie pijany. 24-latek miał 1,84 promila alkoholu w organizmie. Ponadto wiedząc, że noc spędzi w celi, znieważył funkcjonariuszy słowami wulgarnymi orz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.
Po wytrzeźwieniu młody wałbrzyszanin usłyszał zarzuty. Dewastacja mienia miała charakter chuligański. Podejrzanym grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. O losie 24-latka zadecyduje sąd.
Pamiętajmy, nie bądźmy obojętni i w przypadku zauważenia osób, które rażąco lekceważą porządek prawny, należy niezwłocznie poinformować dyżurnego CPR pod numerem 112, który przekaże informację Policji. Szybka reakcja społeczeństwa, to szybka interwencja policjantów, a tym samym duża szansa na zatrzymania sprawców na gorącym uczynku przestępstwa, tak jak to miało miejsce w tym przypadku.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *