W miniony weekend czterech zatrzymanych

Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali na ulicach naszego miasta czterech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Dwóch mężczyzn kierowało samochodami osobowymi, jeden jechał rowerem, a kolejny hulajnogą elektryczną, co również jest zabronione prawem. Niechlubny rekordzista tym razem wydmuchał blisko 1,5 promila alkoholu.

Pierwszego z kierujących w piątek po godzinie 23:00 zatrzymali do kontroli drogowej w Głuszycy na ul. Sienkiewicza miejscowi policjanci. 53-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego podczas jazdy samochodem osobowym miał w wydychanym powietrzu 0,32 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności, mężczyzna utracił prawo jazdy.
Dzień później – również po godzinie 23:00 – funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zauważyli jadącego ul. Traugutta w tej miejscowości rowerzystę. Postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że boguszowianin był pijany. 30-latek wydmuchał 0,82 promila alkoholu. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu wrócił pieszo.
W niedzielną noc – po godzinie pierwszej – funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu skontrolowali stan trzeźwości mężczyzny kierującego tym razem hulajnogą elektryczną. 24-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 0,84 promila alkoholu w organizmie. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i nie pojechał dalej jednośladem.
To nie był jednak koniec działań związanych ze zwalczeniem pijanych uczestników ruchu drogowego z wałbrzyskich ulic. Dzisiaj przed godziną czwartą nad ranem natomiast w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc na ul. Dworcowej w tej miejscowości wpadł 30-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym był niechlubnym rekordzistą tego weekendu. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał on 1,32 promila tej substancji w organizmie. W jego przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu.
Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami – tak jak rowerzyści – natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *