Czterech przestępców złapanych

W ręce funkcjonariuszy z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego wpadło czterech złodziei. Trzech z nich odpowie przed sądem za kradzieże różnego rodzaju mienia, a jeden z nich za przywłaszczenie powierzonych mu elektronarzędzi. Wszyscy podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W środowy wieczór dzielnicowi drugiego komisariatu udali się na ul. Moniuszki w Wałbrzychu, gdzie pracownicy ochrony ujęli na drobnej kradzieży 22-latka. Okazało się jednak, że młody mieszkaniec naszego miasta ma na swoim koncie inny czyn zabroniony prawem. Wałbrzyszanin był poszukiwany przez funkcjonariuszy pierwszego komisariatu do kolejnej kradzieży, tym razem o charakterze przestępczym. Policjanci udowodnili mu, że 10 marca tego roku, po zamówieniu za pobraniem na fałszywe dane personalne przesyłki o wartości ponad 3 tysięcy złotych, odebrał ją, ale nie zamierzał zapłacić kurierowi, a po prostu uciekł ze skradzionym mieniem.
W czwartek przed południem funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc otrzymali natomiast zgłoszenie o tym, że pokrzywdzony w sprawie mężczyzna w jednym z lombardów na terenie miasta odnalazł swoje elektronarzędzia o łącznej wartości około 1200 złotych. Policjanci na miejscu ustalili, że mienie zastawił pracownik firmy. Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania podejrzanego, który teraz odpowie przed sądem za przywłaszczenie cudzego mienia.
W tym samym czasie policjanci z Głuszycy na terenie tej miejscowości zatrzymali 23-letniego mieszkańca Łomnicy. On to natomiast 22 kwietnia tego roku podczas pobytu u swojej cioci, wykorzystał niuwagę domowników i zabrał z portfela jednego z członków rodziny gotówkę w kwocie blisko 700 złotych. Teraz młody mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego odpowie za kradzież.
Dzisiaj po godzinie 8:00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy na ul. 1 Maja w Wałbrzychu zatrzymali jeszcze 21-latka. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany – tym razem przez funkcjonariuszy drugiego komisariatu – właśnie za kradzież. Policjanci z tej jednostki udowodnili podejrzanemu, że 8 marca tego roku wykorzystał nieuwagę właściciela pojazdu i zaparkowanego samochodu dostawczego ukradł młot udarowy o wartości ponad 2 tysięcy złotych.
Teraz podejrzani staną przed sądem. Trzech z nich odpowie za kradzieże, a jeden za przywłaszczenie powierzonego mu mienia. Wszywscy mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *