„Trzeźwy poranek” i dwóch kierujących pod wpływem alkoholu

W poniedziałkowy poranek na ul. Moniuszki w Wałbrzychu funkcjonariusze wałbrzyskiej „drogówki” przeprowadzili kolejną już w tym roku akcję pn. „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań mundurowi zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów znajdując się pod wpływem alkoholu. Tego dnia w ręce innych policjantów wpadł jeszcze kompletnie pijany motorowerzysta. Apelujemy do kierujących o rozsądek. Przed nami kolejne działania mające na celu zwalczanie przestępców drogowych.

Do wzmożonych działań kontrolnych doszło 9 maja w godzinach porannych na drodze łączącej dzielnicę Gaj ze Śródmieściem. W grupie wszystkich 140 przebadanych osób znalazło się dwóch mężczyzn w wieku 49 i 41, którzy między godziną 7:00, a 9:00 jechali kierowanymi przez siebie samochodami w stanie po spożyciu alkoholu. Obaj mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego wydmuchali 0,29 promila tej substancji. Kierującym policjanci w trakcie kontroli drogowych odebrali prawa jazdy.
To jednak nie był koniec działań związanych ze zwalczaniem pijanych uczestników ruchu drogowego. Przed godziną 19:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali na ul. Beethovena w centrum miasta kompletnie pijanego motorowerzystę. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła, że sprawca przestępstwa miał 1,70 promila alkoholu w organizmie.
POLICJA APELUJE!
Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.
Pamiętajmy! Za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku wykroczenia należy liczyć się z długotrwałym zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką karą pieniężną.

Red.
źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *