Święto Strażaków w nowej remizie

Dzień Strażaka w regionie wałbrzyskim świętowano 13 maja 2022 roku w Mieroszowie. Była to okazja do zaprezentowania nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej i samochodu, który w prezencie otrzymała OSP Sokołowsko.
Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez mł. bryg. Michała Kozioł Dolnośląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych strażaków oraz członków ich rodzin.

W dalszej części apelu zgromadzonych gości przywitał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu – st. bryg. Krzysztof Szyszka. Warto nadmienić, że uroczystość obfitowała w trzy, ważne dla społeczności strażackiej wydarzenia: poświęcenie i nadanie sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieroszowie, wręczenie medali, odznaczeń, wyróżnień i awansów funkcjonariuszom i osobom współpracującym z jednostkami ochrony przeciwpożarowej oraz wręczenie pamiątkowych medali w związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej, otwarcie nowo wybudowanej remizy OSP w Mieroszowie i przekazanie samochodu OSP w Sokołowsku. Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczonych zostało 3 strażaków.
Red.
Źródlo i fot. gov.pl/web/kmpsp-walbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *