Stara Kopalnia zaprasza na rodzinną majówkę!

Gry terenowe, warsztaty, zajęcia artystyczne, czy specjalna trasa zwiedzania dla całych rodzin. To część propozycji Starej Kopalni w Wałbrzychu dla turystów i mieszkańców. Pierwszy weekend majowy w wałbrzyskiej instytucji z rozrywkami, warsztatami, animacjami i grami to w tym roku 1 i 2 maja, ale już 30 kwietnia w sobotę wałbrzyscy górnicy czekają na kolejnych śmiałków gotowych na Nocną Szychtę. Grupy nocnego zwiedzania z pracami górniczymi wyruszą tym razem o godzinie 20:00 i 21:00. Wydarzenie będzie miało też miejsce w niedzielę i poniedziałek warto więc zarezerwować termin odpowiedni dla siebie. Bilety można nabyć przez stronę internetową www.starakopalnia.pl.

W niedzielę i poniedziałek pracownicy wałbrzyskiej instytucji przygotowali atrakcje dla rodzin z dziećmi. Oprócz standardowego zwiedzania, dla wszystkich chętnych przygotowane będą gry terenowe, warsztaty ze zdobienia porcelany oraz wykonywania górniczych wagoników, wyjątkowe oprowadzanie po wystawach galerii sztuki BWA, questing górniczy, czy animacje i zajęcia od KidsTech Wałbrzych, który zaprosi na próbę „malowania klockami”. Zajęcia będą bezpłatne a zgłoszenia przyjmowane będą w specjalnie zaaranżowanym namiocie – plenerowym stoisku Starej Kopalni. Tam też na uczestników zajęć będą czekać słodkie upominki od świebodzickiej fabryki cukierków – Śnieżki, który jest partnerem tegorocznej majówki wraz z Urzędem Miasta Wałbrzycha, Funduszem Regionu Wałbrzyskiego, oraz KidsTechem i Galerią Sztuki BWA, które przyłączają się do akcji ze swoimi propozycjami zajęć. Warto dodać że na niektóre z wymienionych propozycji – tak jak na warsztaty BWA ze zdobienia ze względów logistycznych będzie obowiązywał podział na grupy i limit miejsc.
Zarówno w niedzielę jak i w poniedziałek Stara Kopalnia przygotowała również wyjątkową trasę zwiedzania dla rodzin z dziećmi. Na Rodzinne Fedrowanie zaprasza o 10:30 i 12:30. Na wycieczkę po kopalni pełną zagadek, zadań i górniczych prac zabierze Państwa animator – przewodnik. Bilety w sprzedaży. Obowiązuje limit miejsc na grupę. Warto więc wejściówkę zakupić wcześniej przez stronę internetową instytucji lub na miejscu w kawiarni Sztygarówka, która również będzie oferować swoje specjały przez cała majówkę polecając w szczególności regionalne przysmaki: Bułkę Górnika, czy czarne lody.
Na terenie kopalni stanie również fotobudka, która pozwoli na uwiecznienie niezapomnianych wrażeń. Szczegóły o wydarzeniach podczas majówki oraz bilety można znaleźć na stronie www.starakopalnia.pl.
Kopalnia zaprasza również na standardowe wyjścia na trasę turystyczną z przewodnikiem codziennie o pełnych godzinach między 10:00, a 16:00 (ostatnie wejście z przewodnikiem). Kopalnia czynna jest codziennie do 18, a majówkowe zajęcia odbywać się będą między 11:00, a 17:00.

Red.

źródło i fot. Stara Kopalnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *