Remont Wałbrzyskiej za nami

Niemal każdy mieszkaniec Wałbrzycha zdaje sobie sprawę, że duże samochody ciężarowe z urobkiem z kamieniołomu, jeżdżą w krótkich odstępach czasu z Rybnicy Leśnej do Dworca Głównego. To właśnie ten transport powodował największą degradację jezdni. Dzięki współpracy gminy i firmy surowcowej, ulica Wałbrzyska zmieniła się nie do poznania i oby już tak zostało.

Zakończyliśmy modernizację kolejnego odcinka ulicy Wałbrzyskiej. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych odcinków tej drogi, remont przeprowadzony został przy wsparciu KSS Bartnica z Rybnicy Leśnej. Trwająca 8 lat współpraca zmieniała swój charakter i w ostatnich latach wyglądała tak, że kamieniołom zapewniał materiał do budowy drogi, a miasto wykonywało roboty – czytamy w oficjalnym komunikacie Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja.

Warto zauważyć, że obecna inwestycja zamknęła się ostatecznie kwotą ponad 700 000 złotych brutto za remont jezdni wraz z podziemnymi sieciami oraz za ponad 430 000 złotych za budowę nowego chodnika. Jednak uwagę przykuwa fakt, że remont trzy i półkilometrowego odcinka ulicy Wałbrzyskiej gmina wspólnie z kopalnią surowców w KKS Bartnica prowadziła od 2014 roku. Ruch pojazdów po tej ulicy odbywa się w stronę gminy Mieroszów i granicy z Czechami w ramach drogi wojewódzkiej numer 35. Jednak nie tylko to jest istotne. 


Red.
Fot. facebook.com/roman.szelemej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *