Siatkarskie informacje

Już byli w ogródku, już witali się z gąską

Stare siatkarskie powiedzenie mówi, iż kto prowadząc w setach 2:0 nie zwycięży 3:0, ten przegra 2:3. Powyższe słowa idealnie sprawdziły się w przypadku derbowego pojedynku KPS-u Chełmca z Bielawianką. Choć po dwóch partiach wałbrzyszanie wygrywali 2:0, to jednak ostatecznie więcej powodów do radości mieli niżej sklasyfikowani rywale.
Pierwsze dwie partie niedawnego spotkania nie zapowiadały późniejszych kłopotów miejscowych, gdyż podopieczni trenerów Fabiana Kurzawińskiego oraz Janusza Ignaczaka dość gładko odprawili bielawian do 21 oraz 12. Wydawało się, iż nasi pójdą za ciosem i w kolejnej odsłonie przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę, a tym samym sięgną po komplet punktów, gdy dość niespodziewanie role się odwróciły. – Za sprawą głupich błędów w ustawieniu, czy dotknięcia siatki zaczęliśmy grać zbyt nerwowo, co wykorzystali przyjezdni doprowadzając do remisu w meczu -, poinformował trener Kurzawiński. W tie-breaku siatkarze Chełmca wyszli nawet na 3-punktowe prowadzenie 13:10, ale po raz kolejny brak koncentracji sprawił, iż ostatecznie z końcowego triumfu cieszyli się bielawianie.

Sobota pod znakiem siatkówki

Spotkaniem z Bielawianką nasi zakończyli pierwszą rundę rozgrywek. Przed nimi faza rewanżowa, w której na początek zmierzymy się Volleyem Jelczem-Laskowice. Na inaugurację sezonu górą byli podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka, którzy wygrali 3:2, dlatego liczymy na zwycięski rewanż Karola Szczygielskiego i spółki. Do spotkania dojdzie jutro o godzinie 18 w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Wcześniej, bo już o godzinie 10, rozpoczną się dwa równoległe turnieje z udziałem najmłodszych chłopców. W Hali Wałbrzyskich Mistrzów rywalizować będą trójki i czwórki, a w PSP Nr 26 – siatkarskie dwójki.
II liga siatkarzy
XI kolejka
KPS Chełmiec Wałbrzych – KS Bielawianka-Bester Bielawa 2:3 (25:21, 25:12, 19:25, 21:25, 14:16)
KPS Chełmiec: Baran, Jurkojć, Deren, Dudzik, Szczygielski, Szymków, Stawiany (libero) oraz Jerzyk, Płużka, Nowak, Galara. Trenerzy: Fabian Kurzawiński oraz Janusz Ignaczak

Bartłomiej Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *