Roman Szełemej odwiedził Borysław

W ostatni piątek listopada Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej odwiedził miasto Partnerskie Wałbrzycha – Borysław w Ukrainie, gdzie przekazał pomoc zebraną przez mieszkańców naszego miasta i spotkał się z Merem Igorem Yavorskym. Największym i najważniejszym darem był kosztujący ponad 93 tys. zł agregat prądotwórczy o mocy 90 kVA zakupiony ze środków zebranych na pomoc Ukrainie.

Dzisiaj największym problem Borysławia są ograniczenia w dostawie prądu trwające nawet 22 godziny dziennie. Brak prądu to także brak ogrzewania oraz wody, nie tylko w mieszkaniach prywatnych ale również w szkołach i innych miejskich instytucjach. Wałbrzyski agregat zamontowany zostanie na platformie, która przewożona będzie w miejsca, gdzie akurat wstrzymano dostawę prądu.

Poza agregatem Prezydent przekazał najmłodszym mieszkańcom Borysławia pomoc zebraną w wałbrzyskich szkołach oraz instytucjach artykuły szkolne oraz odzież. Łącznie do Borysławia poza agregatem trafiło ponad 1,2 tony pomocy zebranej w Wałbrzychu (chemia, odzież, art. szkolne, żywność). W załączeniu przesyłam zdjęcia z piątkowego wyjazdu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *