Pracowity weekend policji

Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali w naszym mieście oraz regionie siedmioro uczestników ruchu drogowego znajdujących się pod wpływem alkoholu. Rekordzista – 39-latek – miał blisko 2 promile tej substancji w organizmie. 33-latka natomiast doprowadziła do kolizji drogowej. W ręce policjantów wpadł także kierujący, który na podstawie decyzji starosty miał powstrzymać się od poruszania się pojazdami, a także jeden mężczyzna mający dodatkowo sądowy zakaz kierowania nimi.

W piątkowe przedpołudnie policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. 1 Maja w Wałbrzychu 26-letniego kierującego samochodem osobowym. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mieszkańca powiatu świdnickiego blisko 0,5 promila tej substancji w organizmie. Mężczyzna posiadał również orzeczony od 2021 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania pojazdami, dlatego jego samochód trafił na parking strzeżony na koszt właściciela.
W sobotę około godziny 15:00 funkcjonariusze „drogówki” otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu, gdzie kobieta przodem kierowanego przez siebie samochodu miała uderzyć w poprzedzający pojazd. Na miejscu zdarzenia szybko potwierdziło się, co było tego przyczyną – obniżona sprawność psychomotoryczna spowodowana stanem nietrzeźwości. 33-latka wydmuchała 0,62 promila alkoholu. W ten sposób wałbrzyszanka pożegnała się z prawem jazdy.
Tego samego dnia przed godziną 23:00 kolejni policjanci ruchu drogowego na ul. II Armii w Wałbrzychu zatrzymali 19-letniego kierującego samochodem osobowym, który również prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że młody mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał 1,12 promila alkoholu w organizmie. I temu kierującemu mundurowi odebrali prawo jazdy.

Niedzielny poranek to „Trzeźwy poranek” przeprowadzony przez „drogówkę” na ul. Gałczyńskiego w Wałbrzychu. W trakcie niego w ręce policjantów wpadło dwóch kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Najpierw 44-letni wałbrzyszanin, który wydmuchał 0,90 promila alkoholu, a następnie inny 44-latek. On to natomiast miał w organizmie 0,32 promila tej substancji. W obu przypadkach zakończyło się na utracie przez mężczyzn praw jazdy.
Wczoraj po godzinie 18:00 nadzorujący tereny leśne policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie na drodze gruntowej w Strudze zauważyli kierującego poruszającego się samochodem osobowym, dlatego postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Niestety w tym przypadku mężczyzna był kompletnie pijany. 39-latek wydmuchał blisko 2 promila alkoholu. Dodatkowo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
W niedziele chwilę przed północą policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali natomiast 30-letniego mieszkańca Świebodzic, który decyzją Starosty Powiatu Świdnickiego miał cofnięte już od 2015 roku uprawnienia do kierowania pojazdami, a poruszał się samochodem osobowym.
Dzisiaj około godziny 6:00 w ręce funkcjonariuszy drugiego komisariatu wpadł jeszcze 49-latek. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu. Zatrzymany noworudzianin wydmuchał 0,54 promila alkoholu. Tym samym również utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.
Nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi za jazdę w stanie nietrzeźwości lub z cofniętymi uprawnieniami grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Kierujący z zakazem sądowym musi natomiast liczyć się z pobytem za kratami więzienia nawet 5 lat, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz również wysoką grzywną. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach i informujmy o dalszych działaniach mających na celu eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz innych przestępców.

 

Źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *