Poszukiwany 29-latek trafił w ręce policjantów

29-letniego mieszkańca naszego miasta zatrzymali wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Mężczyzna jechał pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że wałbrzyszanin był osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu.

Policjanci prewencji zauważyli jadącego ul. Wrocławską w Wałbrzychu kierującego samochodem osobowym 3 sierpnia około godziny 16:45. Funkcjonariusze podejmując czynności kontrolne od samego początku podejrzewali, iż mężczyzna poruszał się samochodem bez uprawnień do kierowania pojazdami, co chwilę później się potwierdziło. Legitymowany 29-latek miał aktywny od 2021 roku zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.
Podczas dalszych czynności ze sprawcą przestępstwa wałbrzyscy policjanci ustalili, że mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca pobytu do prowadzonego postępowania karnego. Za kierowanie samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego mieszkańcowi Wałbrzycha grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *